Szkolenia Biblioteki UZ

 

Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na warsztaty oraz szkolenia:

 


Szkolenie SCOPUS
Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na szkolenie poświęcone bazie SCOPUS. Publikowanie w czasopismach indeksowanych w tej bazie będzie miało zasadnicze znaczenie w kolejnej ewaluacji jednostek naukowych (2021). Zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów, studentów 23 października o 10.00 do sali konferencyjnej na parterze biblioteki (al. Wojska Polskiego 71).

 • Szkolenie obejmie zagadnienia:
 • Czym jest baza Scopus?
 • Zawartość bazy oraz zasady doboru źródeł.
 • Współczynniki bibliometryczne dostępne w bazie.
 • Profile autorów oraz instytucji.

Szkolenie poprowadzi dr Witold Zielński, przedstawiciel Elsevier B.V. w zakresie szkoleń.

Rejestracja na szkolenie odbywa się automatycznie za pomocą formularza dostępnego pod adresem:
https://goo.gl/h34KFQ

Jeśli mają Państwo jakieś pytania lub sprawy, które mogłyby zostać przedyskutowane w czasie sesji szkoleniowej, bardzo prosimy o ich przysłanie mailem na adres (w.zielinski@elsevier.com).


 

Szkolenie SciVal

Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na szkolenie poświęcone narzędziu SciVal.  Pozwala ono analizować dane zawarte w bazie Scopus, oferuje szybki i łatwy dostęp do wyników badań z ponad 8500 instytucji badawczych z 220 krajów na całym świecie. Umożliwia wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w świecie nauki.

Przy pomocy tego narzędzia mogą Państwo znaleźć odpowiedzi między innymi na następujące pytania:

 • jak moje publikacje wyglądają na tle mojej dyscypliny i instytucji?
 • jak znaleźć wiodące instytucje i autorów w mojej dyscyplinie?
 • jaka współpraca przyniosła mi największą widzialność?
 • z którymi instytucjami warto współpracować?
 • i wiele więcej!

Szkolenie odbędzie się 23 października w godzinach 12.00-14.30 w sali konferencyjnej na parterze Biblioteki UZ. Poprowadzi je Dawid Surmik (Elsevier).
Bardzo prosimy o rejestrację na szkolenie przy użyciu formularza zgłoszeniowego: Formularz zgłoszeniowy

 


Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza pracowników, doktorantów i studentów na warsztaty poświęcone publikowaniu prac naukowych w otwartym dostępie.
 
Marzy Ci się otwarta nauka? Publikujesz w otwartym dostępie? Realizujesz grant, w którym musisz publikować na licencjach Creative Commons? Z okazji Open Access Week zapraszamy na warsztaty specjalnie dla Ciebie!

Celem warsztatów jest: 

 • przekazanie uczestnikom wiedzy na temat praw autorskich i wolnych licencji w nauce, w szczególności w kontekście publikacji naukowych i danych badawczych;
 • promowanie wśród uczestników idei Open Access, zachęcenie do otwartości w ich pracy naukowej;
 • promowanie wśród uczestników wiedzy na temat otwartości w nauce, tak aby po szkoleniu samodzielnie mogli doskonalić uzyskane umiejętności.

Warsztaty odbędą się 24 października w godz. 10.00-13.00 w sali na II pietrze biblioteki uniwersyteckiej. Poprowadzi je Agnieszka Goszczyńska, Centrum Cyfrowe.

Prosimy o zgłaszanie udziału w warsztatach poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego:
Formularz rejestracyjny

Skip to content