Depresja – choroba XXI wieku

Wydarzenie „Depresja – choroba XXI wieku” zostało zorganizowane dnia 8 kwietnia przez Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii (PSSiAP) oddział w Zielonej Górze, Uniwersytet Zielonogórski oraz Parlamentem Studencki. Na wydarzenie składała się ogólnopolska konferencja naukowa „Depresja – choroba XXI wieku” oraz zajęcia warsztatowe przeznaczone dla studentów psychologii.

Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony psychoterapeutów, psychiatrów, psychologów, pedagogów, studentów psychologii, ale również wśród osób niezwiązanych zawodowo z problematyką depresji. Tak liczna frekwencja świadczy o tym, jak ważna tematyka została poruszona. Uczestnicy, którzy na co dzień nie mają doświadczenia z tą chorobą, podkreślali, że dzięki konferencji dowiedzieli się, jak mogą pomóc oraz okazać wsparcie osobie cierpiącej na depresję, nie będąc specjalistami.

Osiągnięty efekt pokazuje również jak dobrze zorganizowani są zielonogórscy studenci psychologii, mimo że kierunek na naszym Uniwersytecie został otworzony stosunkowo niedawno.

Wygłoszone prelekcje:

  • dr n. med. Władysław Sterna „Depresja jako jednostka chorobowa – ujęcie psychiatryczne”
  • dr Anna Mróz „Doświadczenie depresji – ujęcie fenomenologiczne”
  • Natalia Sługocka „Depresja? Przecież to nic wielkiego”
  • Dr Dorota Niewiedział „W parze z depresją”
  • Dr Andrzej Śliwerski „Uwikłana Rodzina. W jaki sposób może pomagać osobie chorej na depresję?”

Przeprowadzone warsztaty:

  • Dr Barbara Czardybon „Depresja jako przeznaczenie, czyli depresyjne zaburzenie osobowości”
  • Mgr Konrad Opaliński „Przeszłość z perspektywy przyszłości – systemowe ujęcie depresji”

Więcej zdjęć z konferencji znajduje się na stronie PSSiAPu pod adresem: https://www.facebook.com/pg/PSSiAP-Zielona-G%C3%B3ra-750343441974814/photos/?tab=album&album_id=849089565433534

 

Skip to content